Založ si blog

Poďme sa spolu pretvarovať. ..

Ako je možné, že sused, kamarát, brat to má a my nie??? Ako je možné, že boli na dovolenke A MY NIE !? Áno, presne pri tejto vete to začína…

Začína porovnávanie. Nezmyselné, povedal by som až choré a sprosté porovnávanie. Viem, je jasné, že nejaké porovnávanie je v nás zakódované geneticky. Odjakživa sa predsa ženy skrášľovali, aby sa zapáčili nám chlapom viac ako iná žena, aby sa cítili jedinečne. Muži si porovnávali a aj porovnávajú silu už od nepamäti. Avšak kedysi sa porovnávalo , kto je vyšší, kto sa vie lepšie postarať o potomstvo, uloviť väčšieho mamuta a kto má väčšiu jaskyňu. Potrebujeme si dokázať, že sme najlepší, získať titul alfa samca a mať okolo seba kopu samíc – žien ;-). Prežiť a rozmnožiť sa, to je vlastne hlavný dôvod života.

Lenže v minulosti to bolo reálne o fyzickej sile a vlastnostiach. Keď neandertálec Janči dal na hubu neandertálcovi Jožimu (nepýtajte sa prečo práve tieto mená, ja sám neviem), tak získal všetky ženy v okolí jaskyne a porazený Joži si už nikdy nezapichal… Ale teraz vážne. Porovnávanie sa príchodom peňazí úplne otočilo. Stratili sa totiž skutočné hodnoty a všetko prekryli LÓVE. Ak máš LÓVE si pán a king, ak nie tak si spodina, nevychádzaj z domu alebo sa choď rovno zakopať. Vidíte, že kolega si kúpil bavoráka, tak sa cítite menejcenní lebo máte len fábiu. Ale čo nevidíte je to, kde na to dotyčný zobral. Nevidíte, že možno žije v  jednoizbáku s prehnitým gaučom a celé dni žerie suché rožky a vifonky… Ale má drahé auto takže pozor na neho. Niektorí si poviete „dobre , našetril si na to“ A čo keď to tak ani nebude.

Neuveriteľné množstvo ľudí prepadlo všelijakým pôžičkárňam, homecraditom a iným nebankovkám, ktoré požičiavajú bez toho aby sa zaujímali či to aj budete vedieť splácať. Má to však jeden “malý“ háčik. Ak nebudete stíhať splácať vysoké úroky, tak vám exekútor zoberie byt. Trochu komplikácia že?? V niektorých ľuďoch je ten pocit však tak silný, že je predsa dôležitejšie nové auto a  fotky z dovolenky, ktoré treba zavesiť na facebook a instagram z hashtegom #zavodou #nezáviďte … Okey keď na to niekto reálne zarobil, nepoviem ani slovo, ale nemyslite si, že sa vám ľudia zveria s tým že si idú s požičaného. A najsmutnejšie a najvtipnejšie zároveň je keď začnete závidieť (vlastne niekomu závidíte dlh a exekútora a to je už na psychyatriu). A úplný gól do vlastnej brány si dáte vtedy, keď aj vy zavoláte do nebankovky, aby ste tento rok mohli ísť na dovolenku a o mesiac niekto bude závidieť vám.  Takto presne vzniká jeden veľký začarovaný kruh ľuďom, ktorí neriešili svoj život, ale život niekoho iného.

Tieto riadky som nepísal len tak, ale kvôli tomu že poznám viacerých ľudí, ktorí podľahli tlaku pretvárky, závisti, výčitiek a peňazí a neskončilo to dobre. A preto, nabudúce, keď uvidíte že si váš známy kúpil audinu , skúste si spomenúť na tento článok a odožeňte myšlienky o tom aký má superskvelý život, lebo to tak možno vôbec nie je…

Adrenalín náš každodenný

08.08.2018

Adrenalín. Slovo každému známe. Ale čo vlastne ten adrenalín je? Ak ste študentom medicíny, možno by ste radi videli definíciu alebo vzorec... Ale predpokladám, že nie ste. Ak by vás to predsa viac »

Špinavá politická kampaň „Obyčajných ľudí“

28.02.2018

Ani vo sne by ma nenapadlo, že niekedy budem písať o politike ale po udalostiach posledných dní mi to jednoducho nedá... Vražda novinára. Informácia, ktorá behom pár minút zaplnila všetky viac »

Slovenská (ne)hrdosť

05.04.2017

Už dlhšiu dobu mi napadá rovnaká myšlienka. Prečo sme my Slováci tak málo hrdý národ? Nie som vyštudovaný psychológ, takže mi neprináleží hodnotiť to z hľadiska psychológie. Napadajú viac »

Graf, ekonomika

Ratingové agentúry zhoršili hodnotenie Turecka

18.08.2018 00:00

Medzinárodná ratingové agentúry Standard & Poor's a Moody's v piatok znížili hodnotenie úverovej spoľahlivosti Turecka o jeden stupeň.

Paul Manafort

Sudca v procese s Manafortom nezverejní mená porotcov

17.08.2018 23:20

Sudca nezverejní mená porotcov, lebo sa bojí o ich pokoj a bezpečnosť.

Požiar haly v Dunajskej Strede

Pri českom Příbrame vypukol v areáli spoločnosti Ravak požiar

17.08.2018 22:33

Zamestnanci sa z areálu stihli včas evakuovať, nikto nebol zranený.

rumunsko, protest, demonštrácia, bukurešť

Rumunská premiérka obhajovala pred EÚ zásah voči demonštrantom

17.08.2018 21:48

Polícia voči demonštrantom použila vodné delá, slzotvorný plyn a obušky. Rumunský prezident označil postup polície za "brutálny".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 11982x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie