Založ si blog

Poďme sa spolu pretvarovať. ..

Ako je možné, že sused, kamarát, brat to má a my nie??? Ako je možné, že boli na dovolenke A MY NIE !? Áno, presne pri tejto vete to začína…

Začína porovnávanie. Nezmyselné, povedal by som až choré a sprosté porovnávanie. Viem, je jasné, že nejaké porovnávanie je v nás zakódované geneticky. Odjakživa sa predsa ženy skrášľovali, aby sa zapáčili nám chlapom viac ako iná žena, aby sa cítili jedinečne. Muži si porovnávali a aj porovnávajú silu už od nepamäti. Avšak kedysi sa porovnávalo , kto je vyšší, kto sa vie lepšie postarať o potomstvo, uloviť väčšieho mamuta a kto má väčšiu jaskyňu. Potrebujeme si dokázať, že sme najlepší, získať titul alfa samca a mať okolo seba kopu samíc – žien ;-). Prežiť a rozmnožiť sa, to je vlastne hlavný dôvod života.

Lenže v minulosti to bolo reálne o fyzickej sile a vlastnostiach. Keď neandertálec Janči dal na hubu neandertálcovi Jožimu (nepýtajte sa prečo práve tieto mená, ja sám neviem), tak získal všetky ženy v okolí jaskyne a porazený Joži si už nikdy nezapichal… Ale teraz vážne. Porovnávanie sa príchodom peňazí úplne otočilo. Stratili sa totiž skutočné hodnoty a všetko prekryli LÓVE. Ak máš LÓVE si pán a king, ak nie tak si spodina, nevychádzaj z domu alebo sa choď rovno zakopať. Vidíte, že kolega si kúpil bavoráka, tak sa cítite menejcenní lebo máte len fábiu. Ale čo nevidíte je to, kde na to dotyčný zobral. Nevidíte, že možno žije v  jednoizbáku s prehnitým gaučom a celé dni žerie suché rožky a vifonky… Ale má drahé auto takže pozor na neho. Niektorí si poviete „dobre , našetril si na to“ A čo keď to tak ani nebude.

Neuveriteľné množstvo ľudí prepadlo všelijakým pôžičkárňam, homecraditom a iným nebankovkám, ktoré požičiavajú bez toho aby sa zaujímali či to aj budete vedieť splácať. Má to však jeden “malý“ háčik. Ak nebudete stíhať splácať vysoké úroky, tak vám exekútor zoberie byt. Trochu komplikácia že?? V niektorých ľuďoch je ten pocit však tak silný, že je predsa dôležitejšie nové auto a  fotky z dovolenky, ktoré treba zavesiť na facebook a instagram z hashtegom #zavodou #nezáviďte … Okey keď na to niekto reálne zarobil, nepoviem ani slovo, ale nemyslite si, že sa vám ľudia zveria s tým že si idú s požičaného. A najsmutnejšie a najvtipnejšie zároveň je keď začnete závidieť (vlastne niekomu závidíte dlh a exekútora a to je už na psychyatriu). A úplný gól do vlastnej brány si dáte vtedy, keď aj vy zavoláte do nebankovky, aby ste tento rok mohli ísť na dovolenku a o mesiac niekto bude závidieť vám.  Takto presne vzniká jeden veľký začarovaný kruh ľuďom, ktorí neriešili svoj život, ale život niekoho iného.

Tieto riadky som nepísal len tak, ale kvôli tomu že poznám viacerých ľudí, ktorí podľahli tlaku pretvárky, závisti, výčitiek a peňazí a neskončilo to dobre. A preto, nabudúce, keď uvidíte že si váš známy kúpil audinu , skúste si spomenúť na tento článok a odožeňte myšlienky o tom aký má superskvelý život, lebo to tak možno vôbec nie je…

Prečo si (ne)dávať novoročné predsavzatia

23.12.2018

Načo vlastne čakáte, ak si dávate novoročné predsavzatia? Čakáte zmenu. Či si už dávate predsavzatie, že prestanete fajčiť, piť alkohol, začnete cvičiť, schudnte alebo sa začnete správať viac »

Komunálne voľby za nami. . . A čo teraz?

12.11.2018

Komunálne voľby za nami.. Čo teraz? Viete vlastne koho ste volili? Viete čo „váš“ poslanec bude pre vaše mesto robiť? Ja si kladiem otázky týkajúce sa komunálnych volieb už dlhšiu dobu. viac »

Cesta pravého muža

03.11.2018

CESTA PRAVÉHO MUŽA Čo je vlastne v súčasnej dobe myslené pri pojme pravý muž? V minulosti to bolo jasné. Bol to chlap, ktorý dokázal uloviť najväčšieho mamuta, spravil v osade najviac detí viac »

Francúzsko, protest, žlté vesty, Macron

VIDEO: Slovenský expert sa stretol so žltými vestami. Macron ich nezastaví, tvrdí

19.01.2019 12:00

Snaha prezidenta nezastaví protesty hnutia žltých viest, povedal pre TV Pravda analytik Pavol Szalai z portálu Euractiv.sk.

peter pellegrini

Je dôležité, aby odkaz SNP išiel z generácie na generáciu, povedal premiér Pellegrini

19.01.2019 11:51

Pripomínať si udalosti, ktoré sa stali počas SNP, je podľa neho dôležité.

protest, maďarsko, orbán, budapešť

Maďarskí odborári protestujú v celej krajine, lebo vláda odmietla rokovania

19.01.2019 11:30

Minister financií Mihály Varga v pondelok oficiálne oznámil, že vláda neplánuje zriadiť delegáciu na rokovanie s odborármi.

kongres, donald trump, snemovňa reprezentantov

Trump bojuje ako King Kong s Godzillou

19.01.2019 11:00

Konflikt amerického prezidenta Donalda Trumpa s demokratmi dnes vstupuje do piateho týždňa.

Matej Motyčka

Pohľad na udalosti mojimi očami

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 15771x
Priemerná čítanosť článkov: 1314x

Autor blogu

Kategórie